Instytut Zarządzania Transportem Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Stowarzyszenie Zachodniopomorski Klaster Morski zapraszają na konferencję naukową Porty Morskie 2017, która odbędzie się 11 maja 2017 r.  w Starej Rzeźni w Szczecinie.
Centrum Kompetencji oraz Klaster LNG zrzeszające kraje regionu Morza Bałtyckiego zostały powołane, by wzmocnić i rozwijać międzynarodową współpracę w dziedzinie LNG (liquefied natural gas). Porozumienia w sprawie powołania organizacji zostały podpisane 26 kwietnia w Wilnie, podczas konferencji Go LNG – Building LNG competence and business partnership for the Baltic Sea Region.
Możliwość pozyskiwania energii z fal morskich zaczyna przybierać realną formę – a to za sprawą Wave-Eco – nowatorskiego rozwiązania, które rozwijane przez Centrum Innowacji Akademii Morskiej w Szczecinie.

Akademia Morska w Szczecinie przy współudziale Zachodniopomorskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprosiła do udziału w X jubileuszowym Konkursie Geograficzno-Nautologicznym.

Prezentujemy kolejny numer najświeższych informacji dla branży morskiej z zakresu konkursów na projekty i programów finansowania, szkoleń i konferencji, komercjalizacji i zmian zachodzących w sektorze nauki, a także podsumowujący wydarzenia w naszej uczelni.
Tegoroczna, trzecia edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Myślenia Projektowego dotyczy budowania zaufania społecznego. W dniach 8-14 maja w kilkunastu największych miastach w Polsce, m.in. w Szczecinie, środowiska biznesu, nauki i sektora społecznego będą współpracować na rzecz rozwiązywania codziennych problemów Polaków związanych z zaufaniem.
Maritime English Center z przyjemnością informuje, że w dniach 6 i 7 kwietnia odbyło się w naszym ośrodku szkolenie Marlins. Pięcioro nauczycieli Studium Nauki Języków Obcych zdobyło uprawnienia egzaminatorów części ustnej egzaminu ( TOSE) na certyfikat językowy Marlins.

Zapraszamy do odwiedzenia stoisk Akademii Morskiej w Szczecinie na targach edukacyjnych i zapoznania się z naszą ofertą.
Dział ds. Obcokrajowców i Wymiany Międzynarodowej ma przyjemność zaprezentować kwietniowy numer „Z nami w Świat…”, czyli aktualne międzynarodowe oferty nauki i pracy dla studentów Akademii Morskiej w Szczecinie.

Konkurs fotograficzny „Historia napisana zdjęciem”
Na zdjęcia czekamy do 20.04.2017 r.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi ofertami zagranicznych staży, szkoleń i wydarzeń – KADRA 4/2017, które kierujemy do kadry akademickiej.
Młodzież z ZS Nr 8 odwiedza regularnie mury Akademii Morskiej w Szczecinie. 6 kwietnia brali udział w zajęciach w Laboratorium Towaroznawstwa Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu.