Zapraszamy do odwiedzenia stoisk Akademii Morskiej w Szczecinie na targach edukacyjnych i zapoznania się z naszą ofertą.

Prezentujemy kolejny numer biuletynu CTTM zawierającego informacje dla branży morskiej z zakresu źródeł finansowania B+R+I, transferu wiedzy i komercjalizacji, możliwości rozwoju kariery naukowej i podnoszenia kompetencji, zmian legislacyjnych w zakresie zarządzania uczelnią i jej wynikami badań oraz wydarzeń istotnych dla branży.

Z żalem zawiadamiamy, że  w wieku 89 lat zmarł Jerzy Wojciech Piskorz-Nałęcki, wykładowca Akademii Morskiej w Szczecinie, inżynier, projektant statku badawczo-szkolnego „Nawigator XXI”.
W swojej  pracy na Akademii Morskiej wykładał projektowanie okrętów.
Rodzinie i Bliskim składamy  wyrazy współczucia
Władze oraz pracownicy Akademii Morskiej w Szczecinie

W poniedziałek 7 października 2019 r. uroczyście wmurowano kamień  węgielny pod budynek Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie.

Między 23 a 26 września 2019 r. odbyła się 6. Konferencja Polskiego Towarzystwa Relatywistycznego „POTOR-6”, zorganizowana przez Szczecińską Grupę Kosmologiczną, działającą przy Uniwersytecie Szczecińskim.

To już ostatnia szansa by zgłosić się na wymianę ERASMUS+ na studia w roku akademickim 2019/2020! Jeszcze tylko przez  dwa tygodnie można się zgłaszać na wyjazdy na studia ERASMUS+ w semestrze letnim - termin zgłoszeń upływa 18.10.2019*.

W sobotę 28 września w Akademii Morskiej, tuż przed uroczystym rozpoczęciem roku akademickiego, podpisaliśmy ważną dla nas umowę o współpracy. Umowa z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej to krok ważny dla nas szczególnie z punktu widzenia dalszego rozwoju. Porozumienie podpisali dr Przemysław Ligenza, Dyrektor IMGW oraz dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AM, JM Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie, a w wydarzeniu udział wziął nasz gość Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Marek Gróbarczyk

Rok akademicki tradycyjnie inaugurujemy jako pierwsi spośród szczecińskich uczelni. 27 i 28 września, na Cmentarzu Centralnym oraz u stóp Wałów Chrobrego – uroczyście rozpoczęliśmy rok 2019/20.

Rektor, Senat i społeczność Akademii Morskiej w Szczecinie serdecznie zapraszają na uroczystą Inaugurację Roku Akademickiego 2019/2020

Wydział Inżynieryjno-Ekonomiczny Transportu AM w Szczecinie posiada jeszcze wolne miejsca na studiach niestacjonarnych.

Z przyjemnością informujemy o nowej ofercie szkoleniowej w Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich: "DP failures, emergencies and incidents”

W dniach 9-13 września 2019r. w siedzibie głównej Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) w Londynie odbyła się 6 Sesja Podkomitetu ds. Przewozu Ładunków i Kontenerów