Wakacje to czas, gdy Chór Akademii Morskiej wypoczywa… bardzo aktywnie. Właściwie – można powiedzieć, że nowi Ambasadorzy Szczecina nie mają chwili wytchnienia. Zespół, który przed kilkoma tygodniami odebrał z rąk prezydenta Piotra Krzystka tytuł honorowych ambasadorów naszego miasta, jest już w Azji.

Chórzyści dotarli już do Tokio, gdzie wezmą udział w The 2nd Tokyo International Choir Competition. Drugim konkursem podczas ich dwutygodniowej azjatyckiej przygody będzie Taipei International Choral Competition. Oba wydarzenia to ogromne wyzwanie dla Chóru – to występy przed wymagającą publicznością i jury konkursów. Obok udziału w konkursach zespół zagra też koncerty dla lokalnej publiczności. Nie zabraknie też czasu na zwiedzanie pięknych egzotycznych okolic. Jedno jest pewne, wszędzie, gdzie się pojawią, będą mówić, skąd są!

Ze Szczecinem w tle
Lato to w tym roku bardzo intensywny czas dla chórzystów. 30 czerwca zagrali koncert Wspólne Brzmienia – Komeda Project z Dorotą Miśkiewicz i Jazz Ensamble, a także wzięli udział w jubileuszowej gali 15-lecia Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie.

To wtedy właśnie – podczas gali miała miejsce prapemiera wideoklipu do utworu "Deszcz na morzu" napisanego przez polskiego kompozytora Marka Raczyńskiego w oparciu o słowa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Teraz klip jest już dostępny w sieci – na kanale YouTube Chóru Akademii Morskiej. Twórczynią teledysku jest uzdolniona graficzka oraz chórzystka z zespołu – Natalia Kozak. W obrazie wykorzystała motywy morskiego-portowego Szczecina.

Polecamy serdecznie: